Zelta monēta 1933 Double Eagle (tā dēvētais dubultērglis) 20 ASV dolāru zelta monēta, ir milzu retums. Pašlaik pasaulē ir zināmas tikai 13 dubultērgļa monētas. 2002.gadā viena monēta tika pārdota par 7.6 miljoniem ASV dolāru, padarot to par visdārgāko zelta monētu pasaulē. 1933 Double Eaglemonētas vērtība mūsdienās ir gandrīz 400 000 reižu augstāka par nominālo. 
  

Double Eagle 1933Biržas sabrukumam 1929.gadā sekoja banku krahs, samazinājās ražošanas apjomi, sākās masveida bezdarbs, cilvēki cieta trūkumu. Bailēs no krīzes un Pirmā pasaules kara seku iespaidā cilvēki bija iztukšojuši savus bankas kontus un zelta monētas vairs neizlaida no rokām, tādējādi jūtami patukšojot valts zelta rezerves – nacionālās valūtas segumu Šī iemesla dēļ 1933.gadā izkaltā zelta dubultērgļu partija, 455 500 vienību, nenonāca apgrozībā. ASV prezidents Franklins Delano Rūzvelts izdeva slaveno zelta rezervju likumu, pavēlēdams pircēju un pārdevēju roku neskartās monētas, kopumā ap 15 tonnu zelta – pārkausēt stieņos. No šī dubultērgļu sērijas saglabājās divas monētas, kas nonāca Nacionālajā numismātikas kolekcijā.
 
Smitsona institūta muzeju kompleksā. Likums arī noteica pienākumu visiem ASV pilsoņiem savas zelta monētas apmainīt pret papīra naudu, tādējādi visu zeltu nacionalizējot.
 
Ar to dubultērgļu stāsts nebeidzas, zelta drudzis bija pārņēmis vienu no kausēšanā iesaistītajiem naudas kaltuves darbiniekiem. Nav zināms, cik monētas viņš aiznesa sev līdzi, vai bija ielicis un paslēpis tās savā kabatā vai naudasmakā. Neviens arī nezina , ko viņš gribēja ar tām ieākt, taču daudzus gadus viņš tās rūpīgi glabāja. Neviens par šo zeltu neko nezināja, līdz 1996.gadā kāds britu izcelsmes raritāšu tirgotājs publiski  piedāvāja dubultērgli pārdot izsolē. Šī nauda, lai  gan sen izlaista, joprojām oficiāli bija ASV īpašums, tāpēc Federālā izlūkošanas biroja (FIB) darbinieki konfiscēja šo monētu. Vēl viens dubultērglis bija atgūts jau agrāk – par pusotra tūkstoša dolāru to bija iegādājies Ēģiptes karalis Faruks, bet ASV viņam pieprasīja to atdot. Pēc Faruka gāšanas Ēģiptes jaunā vara nolēma izsolīt bijušā karaļa mantu, lietu sarakstā bija vēl viena leģendām apvītā monēta, taču, kad ASV slepenie dienesti jau grasījās pēc tās pastiept roku, zelta gabals negaidot nozuda.
 
Pašlaik zināmas 13 joprojām eksistējošas dubultērgļa monētas: 12 no tām atguvušas ASV, bet vinea legāli nonākusi kāda anonīma privātkolekcionāra rokās (pēc ilgstošas tiesāšanās vienu no monētām atļāva pārdot izsolē). 2002.gadā šis noslēpumainais cilvēks zelta 20 dolāru monētu iegādājās par 7,6 miljoniem ASV dolāru (ap 4 000 000 latu). Līdz ar to zelta dubultērglis ir kļuvis par visdārgāko pārdotot monētu pasaulē. FIB sola nekavējoties atrast un konfiscēt ikvienu jaunu dubultērgļa eksemplāru, lai arī kurā pasaules malā tas pēkšņi parādītos dienasgaismā.
 
Monētas vērtības dēļ, ir bijuši vairāki mēģinājumi šīs monētas viltot. Dubultērgļa monētai ir īpaša pazīme, kuru ļoti grūti pamanīt, mata tievuma rieviņa uz malas, kas tās nekļūdīgi ļauj atšķirt no neīstajām. Šī monēta kalpojusi par mūzu daudziem. Par dubultērgļa monētu ir sarakstīti divi romāni, divas vēsturisku faktu grāmatas un uzņemta dokumentālā televīzijas filma.
 
Neskatoties lielajai piesardzībai attiecībā uz šo monētu, šopavasar monēta tika izstādīta vairākās Eiropas galvaspilsētās. Izstāde tika organozēta ievērojot visstingrākos drošības noteikumus, kā arī tā patstāvīgi bija bruņoto vīru apsardzībā.
 
Latvijas Monētu namam nav īpašumā kādā no 13 zelta monētām, taču LMN produktu klāstā ir šīs monētas kopija, kuras tirāža ir tikai 3000. Dubultērgļazelta monētas izstādi organizēja Samlerhuset Group, Latvijas Monētu Namaīpašnieki.