Gredzena kā īpašas varas simbola nēsāšana daudzās kultūrās ir zināma kopš vissenākajiem laikiem. Vēl IV gadsimtā pēc kristiešu vajāšanas beigām un veidojoties pastāvīgām tradīcijām gredzeni norādīja uz garīgo un institucionālo statusu, tos nēsāja bīskapi, abati, mācītāji un kardināli. Gredzena nēsāšana tika reglamentēta, tādēļ bija jāzina, kam, kad un kādus gredzenus ir atļauts nēsāt.

Zvejnieka gredzens pirmo reizi tika minēts Romas pāvesta Klementa IV vēstulēs 1265. gadā. Šis gredzens ir arī redzams visos Romas pāvestu portretos.

Pēc tradīcijas, jaunā gredzena skices radīšanā un gredzena izgatavošanā piedalās jaunievēlētais pontifiks. Vairums pāvestu to nēsāja pastāvīgi, jo gredzens ir oficiālais Romas pāvesta tērpa atribūts.

Zvejnieka gredzens visiem atgādina, ka tā nēsātājs ir apustuļa Pētera sekotājs. Jaunievēlētajam pāvestam gredzens tiek pasniegts svinīgajā intronizācijas ceremonijā – kardināls kamerlings to uzmauc pontifika labās rokas zeltnesī.

Bieži rodas jautājums – kādēļ šis dārgais un vēsturiski nozīmīgais gredzens būtu jāiznīcina? Jo daudziem ticīgajiem un vēstures interesentiem būtu interesanti to aplūkot muzejā. Šo tradīciju noteica praktiski iemesli – līdz ar gredzena iznīcināšanu tika liegta iespēja falsificēt dažādus dokumentus. Gredzena iznīcināšanas ceremonija arī neiztiek bez rituāliem – to novēro kardināli, tikmēr kamerlings gredzenu sadauza ar speciālu āmuru, neatejot no mirušā pāvesta ķermeņa.

  • ​Jāņa Pāvila II Zvejnieka gredzena replika
  • Gredzena replika atbilst oriģināla izmēram
  • Pārklāts ar tīru (999/1000) zeltu
  • Gredzena vidū iegravēta Jāņa Pāvila II devīze „TOTUS TUUS” (Viss tavs)

Jāņa Pāvila II Zvejnieka gredzena replika atbilst oriģināla izmēram. Gredzena vidū iegravēta Jāņa Pāvila II devīze „TOTUS TUUS” (Viss tavs), bet pirms tās redzams svētā Pētera kā zvejnieka reljefs attēls.

* Izvairīties no saskarsmes ar ūdeni.

Specifikācijas
Metāls:
Misiņš
Pārklājums:
Tīrs (999/1000) zelts
Iekšējais gredzena diametrs:
22 mm
Ārējais gredzena diametrs:
25 mm

, es pasūtu „Jāņa Pāvila II Zvejnieka gredzena repliku” par 59 € (papildus samaksāšu 4,99 € par sūtīšanas izdevumiem). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.