Vēsturisks piedāvājums! Šogad Francijas valsts monētu kaltuve „Monnaie de Paris”, izcelšanās Normandijā jeb „D dienas” 75. gadadienas atzīmēšanai, Francijā ir izdevusi sertificētu monētu no godīgā ceļā iegūta zelta.

Atbildīgās kalnrūpniecības alianse, kas strādā, lai uzlabotu zeltraču darba apstākļus, ir izstrādājusi godīgas kalnrūpniecības („Fairmined”) sertifikātu, kuru piešķir tikai atbildīgas kalnrūpniecības uzņēmumiem, tādējādi sniedzot piekļuvi starptautiskajam zelta tirgum. „Samlerhuset“ grupa un tajā iekļautie uzņēmumi piedalās šajā iniciatīvā.

1944. gada 6. jūnijā sākās invāzija Normandijā, kas bija svarīgs pagrieziena punkts Otrajā pasaules karā – tā, padomju karavīriem uzbrūkot no austrumiem, sakāva Ādolfa Hitlera rietumu fronti. Pirmajā operācijas „Pavēlnieks” (angļu val. – Overlord) dienā bojā gāja vismaz 4,4 tūkstoši sabiedroto karavīru.  Vairākus gadus gatavotā pēdējā Vācijas uzveikšanas operācija noslēdzās ar nacistu kapitulāciju pēc 11 mēnešiem, un tā paņēma vairāk nekā 53 tūkstošus sabiedroto karavīru dzīvību. Ar sabiedroto izcelšanos Normandijā Eiropā tika izveidota otra fronte, kas paātrināja Vācijas totalitārā nacionālsociālistiskā režīma bojāeju. Tas ir vēsturisks notikums, kas izglāba pasauli no tirānijas un haosa.

Kādēļ ir vērts iegādāties?

  • Tīrs 999/1000 zelts
  • Ekskluzīva dizaina monētas svars – 7,78 grami
  • Izgatavota no Kolumbijā godīgā ceļā iegūta dārgmetāla
  • Monētas tirāža – 750 vienību


Monētas, kas veltīta D dienas 75. gadadienai, aversā attēlotas kara lidmašīnas un desantnieki, kas nolaižas ar izpletņiem. Aversā attēlots arī karakuģis. Starp šiem attēliem ievīts uzraksts „D-DAY” un skaitlis „75”.

Monētas reversā attēloti valstu, kas piedalījās izcelšanās Normandijā operācijā, karogi: Francijas, Nīderlandes, Jaunzēlandes, Polijas, Austrālijas, ASV, Norvēģijas, Apvienotās Karalistes, Čehoslovākijas, Kanādas un Beļģijas. Vidū izkaltais skaitlis norāda monētas nominālu (50 eiro), blakus iegravēti burti „RF”, kas norāda, monētas izdevēju valsti. Apakšpusē izvietots monētas izdošanas gads.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2019
Izdevējvalsts:
Francija
Nominālvērtība:
50 eiro
Metāls:
999/1000 zelts
Diametrs:
22 mm
Masa:
7,78 grami
Izdevējs:
Monnaie de Paris
Kvalitāte:
Proof
Tirāža:
750 gab.

, es pasūtu sudraba monētu „Saulgrieži” par 129 € (papildus samaksāšu 4,99 € par sūtīšanas izdevumiem). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.