XXII FIFA pasaules čempionāts futbolā piesaistīs līdzjutējus no 2022. gada 20. novembra līdz 18. decembrim. Lielākais futbola pasākums šogad notiks piecās Kataras pilsētās: galvaspilsētā Dohā, Lusailā, Horā, Rajanā un Vakrā. Interesanti, ka Pasaules čempionāts futbolā tiek rīkots pavasara beigās un vasarā, tomēr šoreiz – ekstremāli karstā klimata dēļ – sacensības pārceltas uz rudens un ziemas mēnešiem.

Kataras pasaules čempionāta logotipā attēlota čempionāta trofeja, kas veidota no tradicionālas arābu vilnas šalles, kuras izliekumi atgādina plūstošas tuksneša kāpas. Turklāt logotipā attēlotā šalle visbiežāk tiek nēsāta ziemā – tas saistīts ar to, ka šogad pasaules čempionāts notiks novembrī un decembrī. Logotips ir arī bezgalības simbols, kas atspoguļo visas pasaules mijiedarbību un vienotību. Vienlaikus logotipa forma atbilst arī skaitlim „8”. Tas simbolizē astoņus stadionus, kuros notiks pasaules futbola čempionāts. Kaligrāfisks čempionāta logotipa uzraksts („Qatar 2022”) imitē arābu rakstību un norāda uz modernā un tradicionālā savienību. 

  • Izgatavota no tīra (999,9/1000) zelta
  • Veltīts 2022. gada FIFA Pasaules kausam
  • Oficiāli licencēta monēta
  • Tiks piegādāta īpašā futrālī

Zelta monētas aversā attēlots 2022. gada FIFA pasaules čempionāta logotips, zem tā izkalts uzraksts „FIFA WORLD CUP Qatar 2022”. Augšpusē izvietots monētas nomināls „10 DOLLARS“.

Izstrādājuma reversā attēlots karalienes Elizabetes II portrets. Tam apkārt vijas uzraksts „ELIZABETH II SOLOMON ISLANDS 0.5 Au. 9999 2022”.


, es pasūtu FIFA 2022. gada pasaules čempionāta logotipam veltīta zelta monēta par 149 € (+ piegādes maksa 5,99 €). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2022
Izdevējvalsts:
Zālamana salas
Nominālvērtība:
10 dolāri
Metāls:
Zelts (999,9/1000)
Masa:
0,5 g
Diametrs:
11 mm
Kvalitāte:
Proof
Tirāža:
7500 gab.