Mēs ar prieku piedāvājam brīnišķīgu 7 autentisku Vatikāna monētu komplektu! Visas monētas ir izdotas Vatikānā 1978. gadā. Tās ilustrē evaņģēlijā aprakstītos Jēzus – Pestītāja un Dieva Dēla ­– dzīves mirkļus.

1978. gads Baznīcas vēsturē bija mainīgs un satraucošs. Visiem ticīgajiem tas atgādina par Trīs pāvestu gadu, jo divpadsmit mēnešu laikā nomainījās trīs pāvesti – Pāvils VI, Jānis Pāvils I un Jānis Pāvils II. Nav zināms, sakritība vai nē, bet tajā pašā gadā Vatikāns papildus parastajām monētām, kas rotātas ar pāvestu portretiem, nolēma izdot virkni dažāda nomināla liru, kas ilustrē evaņģēlijā aprakstītos stāstus. Izvēlētie stāsti ir Jēzus mācības, kas liek aizdomāties, un juku laikos neapšaubāmi stiprināja ticīgo apņēmību un ticību. Monētu radītāji, izvēloties tēmas monētām, iekļāvuši visus četrus evaņģēlijus, kas stāsta par Jēzus dzīvi un mācībām.

Kādēļ Jums jāpasūta šis komplekts?

  • 7 monētas izdotas 1978. gadā – 3 pāvestu gadā
  • Viena no monētām – 500 liras – izkalta no sudraba
  • Skaists albums monētu drošai uzglabāšanai

Komplektā iekļautā vismazākās nominālvērtības (5 liru) monēta ilustrē Mateja evaņģēlijā aprakstīto salīdzinājumu par desmit jaunavām. Monētas aversā attēlotā jaunava, kas nes iedegtu lukturi.

10 liru monēta ilustrē Mateja evaņģēlijā aprakstīto līdzību ar ļauno kalpu. Monētas aversā attēlots uz ceļiem pakritis kalps. 

Komplekta trešā monēta (20 liru) ilustrē Lūka evaņģēlijā aprakstīto salīdzinājumu par pazudušo dēlu. Monētas aversā attēlots tēvs, kas izplestām rokām sagaida pazudušo dēlu

50 liru monētā attēlots Mateja evaņģēlijā aprakstītais notikums, kad pie Jēzus atveda bērnu pulciņu. Vecāki vēlējās, lai Jēzus uzliktu bērniem rokas un lūgtos, bet mācekļi viņus nelaida. Tad Jēzus teica slavenos vārdus: „Laidiet tos bērniņus pie manis, jo tāda ir Debesu valstība”. Monētas aversā attēlots Jēzus, kurš, nometies ceļos, izstieptām rokām sagaida bērnu.

Savukārt 100 liru monēta attēlo Jāņa evaņģēlijā aprakstīto Jēzus apmeklējumu templī. Parādīdamies templī, Jēzus sāka mācīt, un cilvēki, kas izdzirdēja viņa vārdus, bija pārsteigti. Jēzus skaidroja Dieva vārdu, mudinot netiesāt pēc ārienes, bet pakļauties taisnīgumam. Monētas aversā attēlots Jēzus, stāvam templī.

Komplektā iekļautā 200 liru monēta ir veltīta Mateja evaņģēlijā aprakstītajam Kalna sprediķim. Monētas aversā attēlots Jēzus, kurš sēž kalna galā un ar izstieptām rokām svētī kalna pakājē sapulcējušos.

Komplekta pēdējā, septītā, monēta ilustrē vienu no Jēzus radītajiem brīnumiem. Notikums aprakstīts Mateja evaņģēlijā. 500 liru monētas aversā attēlots Jēzus, kas pie saviem mācekļiem laivā dodas pa ūdens virsmu. 

Specifikācijas
Izdošanas gads:
1978
Metāls:
Dažādi
Diametrs:
Dažādi
Masa:
Dažādi
Izdevējvalsts:
Vatikāns
Nominālvērtība:
5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 liru
Sūtījuma piegādes laiks:
4 līdz 6 darba dienas

Jā, es pasūtu monētu komplektu „Evaņģēlija stāsti” par 99 € (papildus samaksāšu 4,99 € par sūtīšanas izdevumiem). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā saņemot samaksāto naudu. Atgriešanas izdevumus sedz sūtītājs.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.