Populārākās pagājušās desmitgades „Latvijas Monētu nama“ medaļas, kas atspoguļo nozīmīgākos Latvijas vēstures notikumus - tagad komplektā!


Kādēļ ir vērts iegādāties
?

  • Pagājušās desmitgades populārākās “Latvijas monētu nama” izdotās medaļas – tagad komplektā
  • Radītas ar mīlestību un klientu novērtētas
  • Komplekts elegantā kastē un ar autentiskuma sertifikātu

2015. gadā Latvija svinēja Neatkarības atjaunošanas 25. gadadienu. Par godu šim notikumam tika izlaista medaļa, kas ir iekļauta šajā komplektā. Medaļas aversā attēlota uzvaras zīme – V burta formā pacelti pirksti. Šādu zīmi pret debesīm pacēla Latvijas Neatkarības deklarācijas parakstītāji, paziņojot tautiešiem, ka valsts ir atguvusi neatkarību. Kopā ar diviem iksa burtiem uzvaras zīme veido romiešu ciparu XXV, atzīmējot Latvijas neatkarības 25. gadadienu. Augšpusē gar malu izkalts datums „1990–2015”. Reversā viļņojas Latvijas karogu jūra, kas atgādina par mītiņiem, kas neatkarības atdzimšanas gadā norisinājās visā valstī. Virs simboliskās jūras viļņiem redzams uzraksts „LATVIJAS NEATKARĪBAS ATJAUNOŠANA 1990. GADA 4. MAIJS”.

2014. gada 1. janvārī Latvija atvadījās no līdzšinējās valūtas – lata. Šajā dienā tika ieviests eiro. Par godu šim notikumam tika izkalta lieliska medaļa. Acs, kas attēlota medaļas aversā, simbolizē ar valūtas maiņu saistītās cerības un izmaiņas. Kreisajā pusē iegravēts uzraksts „SVEIKS, EIRO!”. Reversā redzama palielināta acs varavīksnene ar eiro zīmi centrā. Gar malu izvietots uzraksts „LATVIJA 2014”.

 

Komplektā ir arī Jānim Čakstem veltīta medaļa. Jānis Čakste – pirmais Latvijas prezidents, liels valsts patriots, kurš nenogurstoši cīnījās par Latviju neatkarību un pēc šī sapņa īstenošanās turpināja vadīt un stiprināt valsti. Medaļas aversā ir attēlots Jāņa Čakstes portrets. Fonā plīvo Latvijas karogs. Gar šķautni izkalts prezidenta vārds, dzimšanas un miršanas gads: „JĀNIS ČAKSTE. 1859.–1927.”. Reverss ir pārdalīts uz pusēm. Augšējā daļā ir attēlota krāšņa lecoša saule, kas simbolizē jaunu „uzlecošu” neatkarīgu valsti. Apakšējā daļā ir iekalts Latvijas Republikas karogs un datums „1918.–1990.“.

 

Komplektu arī papildina ar sudrabu un daļēji ar zeltu pārklātā medaļa, kurā ir iemūžināta Latvijas okupācija 1940. gadā. Medaļas aversā attēlota Latvija kā ķēdēs saķēdēta un purvā grimstoša jauna meitene, kas ar nolaistu galvu gaida savu likteni. Virs tās draudoši pakārta piecstaru zvaigzne ar āmuru un sirpi – komunistiskās PSRS simbols. Augšējā daļā pusaplī izkalts uzraksts: „LATVIJU OKUPĒ PSRS ARMIJA”. Apakšējā daļā norādīts traģiskā notikuma datums: „17.06.1940.”. Reverss ir pārdalīts uz pusēm. Augšējā daļā ir attēlota krāšņa lecoša saule, kas simbolizē jaunu „uzlecošu” neatkarīgu valsti. Apakšējā daļā ir iekalts Latvijas Republikas karogs un datums „1918.–1990.“.

 

Par Lāčplēša ordeņa dibināšanas dienu tradicionāli uzskata 1919. gada 11. novembri, kad Latvijas bruņotajiem spēkiem izdevās no Rīgas padzīt bermontiešus. Leģenda vēsta, ka Latvijas armijas komandieris, pulkvedis Jānis Balodis, izteica domu karavīrus ar vislielākajiem nopelniem apbalvot ar valsts nozīmes ordeni. Tomēr Lāčplēša ordenis pirmo reizi tika pasniegts tieši pēc gada, 1920. gada 11. novembrī, pēc visu nepieciešamo likumu pieņemšanas. Pirmajā gadā ordeni piešķīra septiņām personām. No šī brīža 11. novembri Latvijā piemin kā Lāčplēša dienu. Šim notikuma par godu tika izkalta komplektā iekļautā apzeltītā medaļa. Tās aversā attēloti neatkarības cīņu dalībnieki. Labajā pusē izkalta Rīgas pils siena un pie tās liesmojošās piemiņas svecītes. Šos divus attēlus atdala uzraksts „100 GADU“. Medaļas reversā attēlots Lāčplēša ordenis. Tas ir Pērkona krusts ar uz tā – sakrustotiem zobeniem, centrā – apaļa plāksnīte, uz kuras atainots mītiskais latviešu varonis Lāčplēsis, cīnoties ar lāci. Gar malām izkalti uzraksti „LĀČPLĒŠA DIENA“ un „LATVIJAS BRĪVĪBAS CĪŅAS“.

2018. gadā Latvija atzīmē valstiskuma 100. gadadienu. Neatkarības simtgade bija īpašs notikums, kas aicināja latviešus saliedēties, izvērtēt noieto ceļu, kā arī atcerēties un godināt valsts veidotājus. Jūsu komplektu papildina arī medaļa, kas godina mītisko varoni Lāčplēsi. Medaļas aversā attēlots cīniņš ar lāci. Gar malām izvietots uzraksts „LĀČPLĒSIS“ un „VARONIS MĪT KATRĀ NO MUMS”. Medaļas reversā ozola lapu vainags ieskauj uzrakstu „100 GADU”. Augšpusē gar malu izvietoti vārdi „LATVIJAS VALSTS NEATKARĪBAI”.

, es pasūtu komplektu „Desmitgades nozīmīgākās medaļas” par 69 € (+5,99 € piegādes maksa). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Medaļa:
Medaļa „Latvijas Neatkarības atjaunošanai 25”
Izlaiduma gads:
2015
Metāls:
vara-niķeļa sakausējums
Masa:
25 g
Diametrs:
40 mm
Kvalitāte:
Semi-proof
Tirāža:
25000 gab.
Medaļa:
Apzeltītā medaļa „Sveiks, eiro!”
Izlaiduma gads:
2014
Metāls:
vara-niķeļa sakausējums
Pārklājums:
zelts (999/1000)
Masa:
17,9 g
Diametrs:
33 mm
Kvalitāte:
Semi-proof
Tirāža:
9999 gab.
Medaļa:
Jānis Čakste
Izlaiduma gads:
2015
Metāls:
vara-niķeļa sakausējums
Pārklājums:
sudrabs (999/1000) un zelts (999,9/1000)
Masa:
24 g
Diametrs:
38,6 mm
Kvalitāte:
proof-like
Tirāža:
7500 gab.
Medaļa:
1940.gada jūnijs – Latviju okupē PSRS Sarkanā armija
Izlaiduma gads:
2016
Metāls:
vara-niķeļa sakausējums
Pārklājums:
sudrabs (999/1000) un zelts (999,9/1000)
Masa:
24 g
Diametrs:
38,6 mm
Kvalitāte:
proof-like
Tirāža:
7500 gab.
Medaļa:
Lāčplēša dienas 100. gadadienai veltīta apzeltīta medaļa
Izlaiduma gads:
2019
Metāls:
vara-niķeļa sakausējums
Pārklājums:
zelts (999,9/1000)
Masa:
25 g
Diametrs:
40 mm
Kvalitāte:
BU (Brilliant Uncirculated)
Tirāža:
5000 gab.
Medaļa:
Latvijas neatkarības simtgadei veltīta medaļa „Lāčplēsis”
Izlaiduma gads:
2018
Metāls:
bronza
Masa:
33,39 g
Diametrs:
38,61 mm
Kvalitāte:
BU (Brilliant Uncirculated)
Tirāža:
25000 gab.