Mēs ar prieku piedāvājam vērtīgo un interesanto kolekciju “Pasaules dārgāko monētu kopijas”, kura veidota no pazīstamāko vēsturisko monētu kopijām: XVII gs. monēta “Kroņa lūgumraksts” (Petition Crown), kas izgatavota laikā, kad monētu kalšana ar veseri tika mainīti pret izgatavošanu ar mehānisko presi; viena no skaistākajām monētām – Anglijas karaļa Eduarda III monēta “Divi leopardi” (Double leopard); lielākā un smagākā XVII gs. Polijā izdotā 100 dukātu monēta – tie ir tikai daži piemēri monētām, kuras varat iegūt savā īpašumā. Atklājiet ne vien šo monētu skaistumu, bet arī uzziniet par interesantiem vēstures notikumiem, par kuriem vēsta izstrādājumi, kas jau kļuvuši par numismātikas retumu.

Kolekciju aizsāk ļoti īpašā monēta - 1902. gadā izdotā cara Nikolaja 37,5 rubļu. Mēs esam lepni piedāvāt šīs ļoti retās monētas kopiju.

Kādēl ir vērts sākt šo kolekciju:

 • Dārgākās pasaules monētas – vienā kolekcijā
 • Tikai retākās un dārgākās monētas
 • Oriģinālās monētas ir vērtas miljonus
 • Kopijas izgatavotas no tīra sudraba un pārklātas ar zeltu
 • Ierobežota kolekcijas tirāža – tikai 3000 gab.
 • Dāvanā eleganta kaste pēc trešā apmaksātā sūtījuma**
 • Pieejama ikvienam – pirmās kopijas īpašā cena tikai 39 € (+ 4,99 € piegāde)*

Visas kolekcijas monētas kaltas no tīra 999/1000 sudraba, svars 10 g, diametrs 25,0 mm. Iestrādātais vārds “copy” norāda, ka šīs ir kopijas, nevis oriģinālās monētas. Kopijas, kuru oriģināli ir no zelta, ir pārklātas ar tīru 999/1000 zeltu.  

Katra kolekcijas kopija tiks piegādāta kopā ar autentiskuma sertifikātu un detalizētu aprakstu par katras monētas vēsturi.

Pēc trīs apmaksātiem sūtījumiem saņemsiet DĀVANU – elegantu koka kasti monētu uzglabāšanai. Kaste būs bez maksas, samaksājot tikai 4,99 € sūtīšanas izdevumus.

Citas monētas kolekcijā: 


*    Šī cena derīga, pasūtot visu kolekciju. Ja vēlaties tikai 1 medaļu, tad standarta cena - 69 € (+ 4,99 € saiņošanas un sūtīšanas izdevumi). Atsevišķu medaļu iespējams pasutīt tikai zvanot 67060578.
* *  Tikai 4,99 € pasta izdevumi. Vairāk lasiet sadaļā "Iegādes noteikumi".

<p">

Specifikācijas
Metāls:
Sudrabs (999/1000)
Pārklājums:
zelts (999/1000)
Diametrs:
25,0 mm
Masa:
10 g
Kvalitāte:
Proof
Kolekcijas tirāža:
3000 gab.
Aversā:
cara Nikolaja II profils
Reversā:
Krievijas impērijas ģerbonis – divgalvainais ērglis

Šis īpašais piedāvājum pieejams tikai SIA „Latvijas Monētu nams” klientiem, tādēļ mēs esam priecīgi īpaši Jums piedāvāt vienu no retākajām - 1902. gadā izdotās cara Nikolaja 37,5 rubļu monētas kopiju, izkaltu no tīra 999/1000 sudraba un pārklāta ar zeltu.

 • Viena no pasaules retākajām monētām – izkaltas tikai 225!
 • Ierobežota kolekcijas tirāža – pieejamas tikai 3000 kopijas
 • Kopijas izgatavotas no tīra sudraba un pārklātas ar zeltu
 • Īpaša pirmās kopijas cena- tikai 39 € (+ 4,99 € piegāde)*

Vārds „rublis” (krievu val. – „рубль”) cēlies no krievu valodas darbības vārda „рубить”, kas nozīmē „nocirst no sudraba gabala”. Kā monēta rublis tika kalts jau no XIII gs., sākumā Lielajā Novgorodā, pēc tam – Maskavā un citās Krievijas pilsētās.

Rublis bija sudraba grivnas izmēra, tika kalts no 200 gramu atlējumiem un pielīdzināts 200 skatikiem (pus kapeikas monētām).

Pēc 1534. gada naudas reformas rubļa monētas vairs netika kaltas. Rublis saglabājās tikai kā apgrozības mērvienība, kas līdzinājās 100 kapeikām. „Kapeikas” nosaukums ir cēlies no attēla monētas aversā – tajā bija attēlots jātnieks ar šķēpu (krievu val. – „копьë”). Līdz XVII gs. sudraba monētu pieprasījumu Krievija apmierināja ar tāleriem, kas tika ievesti no Eiropas un tika saukti par „jefimokiem” (krievu val. – „ефимок”, no pilsētas Joahimstaleras (Joachimstaler) nosaukuma, kurā kala tālerus). Rubli kā monētu atkal sāka lietot pēc 1704. gada naudas reformas, kuru īstenoja cars Pēteris Lielais.

No 1704. gada izkaltie rubļi jau atbilda Eiropas standartiem. Viena rubļa nomināla zelta monētas tika kaltas tikai carienes Elizabetes Romanovas (1741.–1762.) valdīšanas laikā, kā arī ar carienes Katrīnas II Lielās (1762.–1796.) 1779. gada pavēli. Citi Krievijas cari pavēlēja no zelta kalt lielāka nomināla (līdz pat 15 rubļiem) monētas. Vēl lielāka nomināla monētas tika kaltas XVIII un XIX gs., taču tās nekad netika laistas apgrozībā. To skaitā ir arī 37,5 rubļu monēta, kas izkalta 1902. gadā ar cara Nikolaja II Romanova pavēli. Kolekcionāri to dēvē par „debesu Maurīciju”. Tika izkalti tikai 225 šīs ļoti vērtīgās Krievijas zelta monētas eksemplāri.

Zelta 37,5 rubļu monētas aversā attēlots cara Nikolaja II profils. Gar monētas šķautni puslokā izvietots uzraksts: „Б.[ожьей] М.[илостью] Николай II Император и Самодержец Всеросс.[ийский]” („Nikolajs II no Dieva žēlsirdības imperators un visas Krievijas valdnieks”). Reversā izkalts Krievijas impērijas ģerbonis – divgalvains ērglis ar diviem kroņiem un virs tiem vienu lieli kroni vidū. Vienā kājā ērglis tur scepteri, otrā lodi ar krustu – laicīgās un garīgās varas simbolu. Ērgļa vidū ir spiedogs, uz kura attēlota Sv. Jura cīņa ar pūķi. Tiek uzskatīts, ka šis spiedogs parādījās Krievijas ģerbonī Ivana Bargā laikos. Nedaudz zemāk ir iekalta zīme: „COPY”, kas norāda, ka šī monēta ir kopija. Augšējā daļā gar monētas šķautni norādīts monētas nomināls un izdošanas gads. Zem tā ir redzams uzraksts: „100 франковъ”, kas nozīmē, ka 37 rubļi un 50 kapeikas ir pielīdzinātas 100 frankiem.

No tīra sudraba izkaltajai un ar tīru zeltu pārklātajai monētai pievienojam tās Autentiskuma sertifikātu, kurā atradīsit vairāk informācijas par monētas parametriem, dārgmetāla tīrību un oriģinālās monētas izdošanas aprakstu.


*    Šī cena derīga, pasūtot visu kolekciju. Ja vēlaties tikai 1 medaļu, tad standarta cena - 69 € (+ 4,99 € saiņošanas un sūtīšanas izdevumi). Atsevišķu medaļu iespējams pasutīt tikai zvanot 67060578.
* *  Tikai 4,99 € pasta izdevumi. Vairāk lasiet sadaļā "Iegādes noteikumi".

, es pasūtu tīra sudraba "1902. gadā izdotās cara Nikolaja 37,5 rubļu monētas kopiju" par speciālu cenu - 39 € (papildus samaksāšu 4,99 € par sūtīšanas izdevumiem). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

, pasūtot "1902. gadā izdotās cara Nikolaja 37,5 rubļu monētas kopiju", es kļūstu par monētu kolekcijas "Pasaules dārgāko monētu kopijas" kolekcionāru un piekrītu reizi mēnesī savā pasta kastītē saņemt pa vienai kolekcijas kopijai par cenu 69 € (papildus samaksāšu 4,99 € par sūtīšanas izdevumiem).

Pēc 3 apmaksātās monētas saņemšu dāvanu - kārbu monētu glabāšanai. Par to būs jāsamaksā tikai 4,99 € sūtīšanas izdevumi.

Katru sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā. Atgriešanas izdevumus sedz sūtītājs.

Es varu apturēt/pārtraukt kolekciju jebkura laikā informējot rakstiski vai zvanot uz klientu apkalpošanas nodaļu.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Ja produktu cena mainās, tad SIA “Latvijas Monētu nams” izsūta saviem klientiem informatīvu vēstuli. Kolekcionāram ir tiesības pārtraukt kolekciju jebkurā brīdī