Olu jau izsenis uzskata par Visuma, dzīvības un atdzimšanas simbolu. Zem tās čaulas slēpjas liels dzīvības spēks un no tās izšķiļas dzīva būtne. Senatnē olām piedēvēja brīnumainas īpašības. Ticēja, ka tās nodrošina auglību un labu ražu.
Laika gaitā kristiešu un pagānu tradīcijām apvienojoties, olas sāka krāsot dažādas krāsās un rotāt ar dažādiem rakstiem.

Olas Lieldienu tradīcijās ir kā dzīvības, atdzimšanas un auglības simbols. Tiek uzskatīts, ka, dāvinot krāsainas olas, tiek vēlēta veselība un labklājība.

Monētas averss rotāts ar tradicionāliem Lieldienu rakstiem. Gar monētas malu vijas uzraksti latviešu un citās valodās: „Priecīgas Lieldienas“.

Kādēļ ir vērts pasūtīt? 

  • Gar monētas malu uzraksts PRIECĪGAS LIELDIENAS latviski un 12 citās valodās
  • 24 karātu zelta pārklājum
  • Īpaša forma un augstākā kalšanas kvalitāte – proof
  • Tirāža - 2022 gab. visā pasaulē
  • Ideāla dāvana
  • Pieejama tikai Latvijas Monētu namā

Monētas averss rotāts ar tradicionāliem Lieldienu rakstiem. Gar monētas malu vijas uzraksti latviešu un citās valodās: „Priecīgas Lieldienas“.

Reversā attēlots izdevējvalsts – Niue – ģerbonis. Augšpusē redzams monētas nomināls: „ONE DOLLAR“, apakšā – izdošanas gads „2022“.

, es pasūtu monētu „Lieldienu ola” par 59 € (+ piegādes maksa 5,99 €). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2022
Izdevējvalsts:
Niue
Nominālvērtība:
1 dolārs
Metāls:
Vara-niķeļa sakausējums
Pārklājums:
Zelts (999/1000)
Masa:
31,1 g
Izmēri:
33 x 45 mm
Kvalitāte:
Proof
Tirāža:
2022 gab.