Mēs priecājamies prezentēt jauno Latvijas monētu nama kolekciju "7 senās pasaules brīnumi".

Septiņi pasaules brīnumi ir septiņi cilvēku radīti objekti, kas visi atradās teritorijā ap Vidusjūru. No šiem antīkās pasaules brīnumiem līdz mūsdienām saglabājies tikai viens - Gīzas piramīdas Ēģiptē, pārējie brīnumi bija Babilonas gaisa dārzi, Artemīdas templis Efesā, Zeva statuja Olimpijā, Halikarnāsas mauzolejs, Rodas koloss un Aleksandrijas bāka.

Ir zināms, ka 5. gs. p.m.ē. sengrieķu vēsturnieks Hērodots un 3. gs. p.m.ē. dzejnieks un zinātnieks Kallimahs radījuši pirmos zināmos septiņu brīnumu sarakstus, taču tie līdz mūsdienām nav saglabājušies. Pirmais mūsdienās zināmais septiņu pasaules brīnumu uzskaitījums ir dzejolis, kuru ap 140. gadu p.m.ē. sarakstījis Antipaters no Sidonas, taču tajā Aleksandrijas bākas vietā minēti Ištaras vārti Babilonā. Mūsdienās pazīstamais septiņu pasaules brīnumu saraksts ir sastādīts Viduslaikos, kad lielākā daļa tajā minēto objektu jau vairs nepastāvēja, turklāt tas balstījās uz sengrieķu rakstiem, tāpēc tajā iekļauti tikai senajiem grieķiem zināmi un viņu apmeklēti objekti. 

Monētas ir izgatavotas no tīra 999,9/1000 zelta un izkaltas visaugstākajā kvalitātē (proof).

Kolekcijas pirmā monēta „Lielā Gīzas piramīda” pieejama par īpašu cenu – tikai 89 €* (+ 5,99 € piegādes maksa).


Kādēļ ir vērts kolekcionēt?

 • Monētas izgatavotas no tīra 999,9 proves zelta
 • Visi 7 senās pasaules brīnumi vienā kolekcijā
 • Kolekciju veido tikai 7 monētas
 • Neliela tirāža – tikai 5 000 kolekcijas
 • DĀVANA! Īpaši grezna kolekcijas kaste katram, kas sakrās vismaz 3 monētas
 • Pirmās monētas „Lielā Gīzas piramīda” īpašā cena – tikai 89 €* (+ 5,99 € par sūtīšanas izdevumiem); standarta cena 139 €.

Katra monēta tiks piegādāta:

 • aizsarg-kapsulā;
 • ar autentiskuma sertifikātu;
 • ar izsmeļošu aprakstu.

Citas kolekcijas monētas: Babilonas gaisa dārzi, Artemīdas templis, Zeva statuja, Halikarnāsas mauzolejs, Rodas koloss, Aleksandrijas bāka.


*Šī cena attiecas iegādājoties visu kolekciju. Parastā viena sūtījuma cena 139 € (+sūtīšanas izdevumi 5,99 €). Ja vēlaties pasūtīt tikai pirmo sūtījumu, lūdzu zvaniet 67060578.

Kolekciju aizsāk Lielā piramīdam veltīta monēta.

Lielā piramīda jeb Heopsa piramīda ir vecākā no trim Gīzas piramīdām, kā arī lielākā no visām Ēģiptes piramīdām. Tāpat Lielā piramīda ir vecākā no septiņiem pasaules brīnumiem un vienīgais no tiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Lielā piramīda ir daļa no Gīzas nekropoles, kas atrodas netālu no Gīzas pilsētas (Kairas priekšpilsētas). Eģiptologi uzskata, ka Heopsa piramīda tikusi celta Ēģiptes 4. dinastijas faraona Heopsa valdīšanas laikā (2589.–2566. gads p.m.ē.).

Kādēļ to ir vērts pasūtīt?

 • Ietaupiet veselus 50 *!
 • Monēta izgatavotas no tīra 999,9 proves zelta
 • Augstākā kaluma kvalitāte (proof)
 • Monēta tiks piegādāts izsargkapsulā ar un autentiskuma sertifikātu
 • Pirmās monētas „Lielā Gīzas piramīda” īpašā cena – tikai 89 * (+ 5,99 € par sūtīšanas izdevumiem); standarta cena 139 €.

*Šī cena attiecas iegādājoties kolekciju. Parastā viena sūtījuma cena 139 € (+ sūtīšanas izdevumi 5,99 €). Ja vēlaties pasūtīt tikai pirmo monētu, lūdzu zvaniet 67060578.

, es pasūtu zelta monētu kolekciju 7 senās pasaules brīnumi un piekrītu katru mēnesi saņemt vienu kolekcijas monētu. Pirmo monētu Lielā Gīzas piramīda saņemšu par īpašu cenu – 89 € (papildus piegādes izdevumi 5,99 €). Katra nākamā kolekcijas monēta maksās 139 € (papildus piegādes izdevumi 5,99 €).

Ar katru monētu saņemšu autentiskumu apliecinošu sertifikātu.

Pēc trešā apmaksātā sūtījuma bez maksas saņemšu kasti kolekcijas glabāšanai (sedzot tikai tās sūtīšanas izmaksas 5,99 €).

Ja monēta neatbildīs Jūsu vēlmēm – varēsiet to atgriezt 15 dienu laikā no sūtījuma saņemšanas datuma.

Jebkurā laikā ir iespējams atteikties no kolekcionēšanas, paziņojot par to Klientu apkalpošanas centram pa tālruni 67060578, e-pastu vai rakstveidā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2021
Metāls:
zelts (999,9/1000)
Kalšanas kvalitāte:
proof
Diametrs:
13,92 mm
Masa:
0,5 g
Izdevējvalsts:
Niu salas
Nominālvērtība:
2,5 dolāru
Tirāža:
5 000 gab.