Latvijas vēsturiskās nacionālās valūtas mantojums. Visu laiku lielākās Latvijas bijušās valūtas nomināls – 500 latu banknote. Šīs banknotes pirmoreiz tika iespiestas 1929. gadā; to izmērs ir 190 x 104 mm. Mūsu precīzi atjaunotā banknotes kopija ir pārklāta ar tīru 999/1000 zeltu, bet tās tirāža ir tikai 500 eksemplāru! 500 latu banknotes ar savu noformējumu ievērojami atšķīrās no citu nominālvērtību banknotēm. Abās banknotes pusēs ir redzami ļoti detalizēti attēli, kurus mēs, izgatavojot kopiju, centāmies rūpīgi atkārtot.

Latvijai, 1918. gada 18. novembrī pasludinot neatkarību, uzreiz radās nepieciešamība pēc nacionālās valūtas. Toreiz valstī apgrozībā bija četras valūtas: ostmarkas un ostrubļi, pat dažādu pašvaldību naudaszīmes. Šāds monetārais haoss bija nevēlams, tomēr centienus ieviest jaunu valūtu traucēja smagais ekonomiskais un politiskais stāvoklis. Tikai 1922. gada 3. septembrī pieņemot „Nolikumu par naudu”, tika ieviests lats – jauna Latvijas nacionālā valūta. Uzreiz pēc tam nodibinātā Latvijas Banka jau tajā pašā gadā apgrozībā laida pirmās monētas un banknotes. Bez mazāka nomināla – 20, 25, 50, 100 latu – banknotēm parādījās arī vislielākās vērtības – pat 500 latu – banknote. Tās pirmo reizi nodrukātas 1929. gada 20. decembrī Lielbritānijas uzņēmumā „Bradbury, Wilkinson&Co.” Šajā spiestuvē dienasgaismu ieraudzīja daudzu valūtu banknotes.

Kādēļ ir vērts iegādāties?

  •  1929. gada lielākās nominālvērtības – 500 latu banknotes kopija.
  • Latvijas bijušās nacionālās valūtas mantojums.
  • Banknotes izmēri – 190 x 104 mm.
  • Tīra 999/1000 zelta pārklājums!
  • Banknotes tirāža ir tikai 500 eksemplāru!
  • Ļoti precīzs detaļu atkārtojums!


Banknotes aversa labajā pusē ovālas formas rāmīšos, kas apvīti ar lauru lapām, attēlota sieviete latviešu tautastērpā. Kreisajā apakšējā stūrī attēloti rūpniecības un attīstības simboli: zobrats, knaibles, āmurs. Centrā redzamas Latvijas ekonomikai svarīgās nozares – lauksaimniecības un tirdzniecības – simboli: groziņš, grozs ar augļiem, labības vārpas. Aversā norādīts arī banknotes nomināls un izlaiduma gads un Latvijas Bankas nosaukums.

Banknotes reversa kreisajā pusē zem kuršu saktas attēloti eksportu simbolizējošie elementi: Neptūna trīszaris, linu kūlītis, sviesta gabals. Labajā apakšējā stūrī redzami augļi, labības kūlītis, svari. Pašā reversa centrā acu priekšā paveras idillisks lauku skats – ganībās izlaistas govis, siena gubas, tālumā redzama viensēta. Ir zināms, ka šo attēlu iedvesmoja Latvijas Bankas padomes locekļa māsai piederējusi fotogrāfija. Reversā ar vārdiem un skaitļiem norādīts banknotes nomināls.

, es pasūtu 500 latu banknotes apzeltīta kopija par 149 € (papildus samaksāšu 5,99 € par sūtīšanas izdevumiem). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Izlaiduma gads:
2019
Izmērs:
190×104 mm
Materiāls:
folija pārklāta ar 999/1000 zeltu
Tirāža:
500 gab.